Specializace

Léčíme a indikujeme vyšetření, která vycházejí z nejnovějších poznatků v oblasti stomatologie.

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

 • PREVENCE A LÉČBA ZUBNÍHO KAZU
 • OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ
 • DENTÁLNÍ HYGIENA
 • DĚTSKÁ STOMATOLOGIE
 • PARODONTOLOGIE

ESTETICKÁ STOMATOLOGIE

 • KERAMICKÉ FAZETY A KORUNKY
 • ESTETICKÉ FOTOKOMPOZITNÍ VÝPLNĚ

ZUBNÍ CHIRURGIE

 • VYTAŽENÍ (EXTRAKCE) ZUBU
 • VYTAŽENÍ (EXTRAKCE) ZUBU MOUDROSTI
 • RESEKCE KOŘENOVÉHO HROTU ZUBU
 • ANESTEZIE A NITROŽILNÍ ANALGOSEDACE

PROTETICKÁ STOMATOLOGIE

 • KERAMICKÉ FAZETY A KORUNKY
 • FIXNÍ ZUBNÍ NÁHRADY
 • SNÍMATELNÉ ZUBNÍ NÁHRADY

Plomby

Zuby postižené kazem ošetřujeme i pomocí fotokompozitních výplní. Díky široké škále používaných materiálu dosahujeme perfektních estetických výsledků a to jak v postranním tak i ve frontálním úseku chrupu.

Hlavním kritériem pro výběr způsobu ošetření je rozsah defektu. O ošetření pomocí zhotovení výplně lze uvažovat pouze v případě, že destrukce je menší než 50% žvýkací plochy.

Kanálky

Úspěšná léčba kořenových kanálků je zárukou, že zub bude sloužit ještě dlouhá léta.
Uvnitř každého zubu se nachází dřeňová dutina, ve které jsou umístěni nerv a céva, kteří zub živí. Pokud je zub zničený kazem natolik, že zasahuje do nervu, pak  je zapotřebí ho odstranit z celého zubu, jinak dojde k zánětu a zub začne bolet.

Sklovláknové čepy

Jedná se o čepy, pomocí kterých lze vyztužit zub po endodontickém ošetření anebo dostavět zubní pahýl pro zhotovení korunky. Toto je nejrychlejší způsob, jak zrekonstruovat pahýl, protože ošetření se provádí přímo v křesle. Ze zaplněného kanálku se odstraní část kořenové plomby a do vzniklého prostoru se zafixuje čep pomocí cementu dvojitého tuhnutí, následně se na zub i čep se vrství fotokompozitní materiál. Po každé fázi se pomocí světla polymeruje.

Dentální hygiena

V případě potřeby následuje odstranění naddásňového a poddásňového povlaku a zubního kamene pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů.
Následujícím úkonem je tzv. airflow nebo-li pískování zubů jemným práškem, který odstraňuje pigmentace z povrchu zubů. Výsledkem je jejich zesvětlení. Micro nerovnosti na zubech se vyleští pomocí jemné pasty. Vyžaduje-li to Váš chrup, aplikujeme na zuby gel na posílení skloviny. Závěrem Vám na míru doporučíme pomůcky k čištění zubů a nainstruujeme Vás pro jejich správné použití.

Fazety

Keramické fazety jsou tenké „skořápky“, které se lepí na nebroušené nebo minimálně broušené zuby. Díky použití sklokeramiky lze dosáhnout perfektního estetického výsledku. Fazety jsou indikované, nejste-li spokojení s barvou zubů, jejích postavením, máte-li mezeru mezi předními zuby nebo velké výplně ve frontálním úseku. Také lze pomocí této metody zlepšit estetiku u zubů poškozených fluorózou, hypoplazií skloviny nebo i u tetracyklinových zubů.

Korunka

Jedná se o protetický výrobek, kterým se ošetřují zuby destruované více než na 50% žvýkací plochy.
Nejdříve se zub musí obrousit ze všech stran na 1,5-2 mm pro zajištění tloušťky pláště korunky.
Poté se provádí otiskování přesnou silikonovou hmotou a následně se v zubní laboratoři zhotoví práce. Celý proces bude rozdělen do 2 návštěv. Při jedné se zub nabrousí, při druhé se korunka zafixuje.
V případě, že je defekt hluboký, je možné, že před zhotovením korunky bude zapotřebí ošetřit kořenové kanálky.

Můstek

Jedná se o způsob, jak nahradit ztracené zuby.
Můstek představuje několik korunek, které jsou spojené mezi sebou. Pokud zuby nacházející se u defektu jsou ošetřené velkými výplněmi, je finančně výhodnější nahradit ztracený zub pomocí této metody, než pomocí implantátů. Jsou-li okolní zuby zdravé, je lepší zvolit ošetření pomocí dentálního implantátu.
V každém případě Vám na konzultaci vše vysvětlíme a poradíme s výběrem.
Pro přípravu zubů na můstek je nutné zuby zbrousit stejným způsobem, jak tomu je i u korunky. Následně se konstrukce vyrábí v zubní laboratoři a zkouší se v ústech, pokud všechno sedí perfektně na svých místech, konstrukce se vrací do laboratoře, kde se dodělává do finální podoby.

Keramická vložka / overlay

Overlay je nejmódnějším a nejefektivnějším způsobem, jak lze nahradit ztracené tvrdé zubní tkáně. Pro srozumitelnost musíme uvést, že overlay vypadá jako plomba, ale vyrábí se ze sklokeramiky, stejně jako i keramické fazety. Výhodou této metody protetického ošetření je to, že zub se nebrousí ze stran a tím se zachraňuje mnohem větší množství tvrdých zubních tkání. Overlay se vkládá dovnitř zubu a cementuje se na speciální cement, který spojí povrch zubu s povrchem výrobku. Na rozdíl od fotokompozitních materiálů, sklokeramika je pevnější, a proto lze očekávat mnohem delší životnost, něž u obyčejných plomb.
Tento způsob preferujeme při výměně velkých amalgámových výplní.

Snímatelné protézy

Jsme u větší skupiny protetických prací. Pomocí protézy lze nahradit jakýkoliv defekt v dutině ústní. Protézy mohou být celkové a částečné.
Mohou se vyrábět z různých materiálů a podle toho mít různé vlastnosti a indikace.

Podle typu fixace můžeme rozdělit protézy na protézy
s jednoduchými retenčními prvky – drátky, s litými kotevnímí prvky zakotvené pomocí zásuvných spojů, celkové zakotvené na implantátech

SMLUVNÍ POJIŠŤOVNY

VZP
Vojenská zdravotní pošťovna
ČPZP
OZP
RBP
ZP MV (211)
MENU
KONTAKT
NAŠE DALŠÍ ORDINACE
Image